חיפוש

נחל סלוודורה

נחל סלוודורה

מעגלי // מתאים למשפחות

הסבר כללי: נחל סלוודורה הינו מסלול משפחתי , קצר , המאופיין בהליכה נוחה ובנקודות מסוימות יש צורך להשתמש ביתדות על מנת להעלות למפל.

דרגת קושי: קל-בינוני, 1 ק"מ.

איך מגיעיםבכביש 90, נוסעים לכיוון ים המלח. כ 5 ק"מ דרומית למצפה שלם (לפני עין גדי), בין סימני הק"מ ה 250 ו- 251, פונים לכיוון מערב, שם תראו חנייה קטנה ושלט המכוון לתחילת המסלול בנחל סלוודורה.

נקודות עניין במסלול: מעוק מתפתל, סולמות, צמחייה מדברית עשירה, מאובנים ומפל גבוה ומרשים.

סיפור דרך: מהחניה הולכים לכיוון מזרח וחוצים בזהירות רבה את הכביש. יש לשים לב לשלט המורה על תחילת המסלול בסימון ירוק. יורדים בדרך עפר ופונים לכיוון מערב- למעבר מים קריר ומוצל, שיוביל אתכם מתחת לכביש, אל מעוק צר בסלע. לאחר כמה דקות של הליכה, מגיעים אל מפל יבש. במקום יש סולם יתדות ועולים אל ראש המפל. לאחר כמה מטרים נוספים של הליכה, פונים צפונה עם המסלול (ימינה) ומטפסים על המצוק. עם ההליכה, הנחל נפתח ולנגד עיניכם יתגלה מראה מרהיב של מפל הסלוודורה. לאחר כ 300 מ' נוספים תגיעו לפיצול שבילים- ירוק וכחול, יש לפנות מזרחה (שמאלה) עם הסימון הכחול וללכת עם השביל עד להגעה חזרה לחניון.

למי שיש זמן- בנקודת הפיצול מומלץ לפנות תחילה מערבה (ימינה) למסלול הכחול והמשיכו כ-400 מ' עד לתחתית המפח. במקום יש מעיין קטנטן וכן שיח הסלוודורה הפרסית ועוד.

חניוני לילה באזור: חניון עין גדי.

  • אזור טיול:ים המלח ומדבר יהודה
  • מפה מספר: 8
  • סימון שבילים: ירוק, כחול
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Email
WhatsApp