חיפוש

מערת אצבע

מערת אצבע

מעגלי // מתאים למשפחות // מתאים לכלבים

הסבר כללי: המסלול מעגלי, המוביל אל מערה גדולה, הליכה בחורש ים תיכוני עד לפסגת הרכס המספקת תצפית מרהיבה על האזור. בשבת ובחג החניון בתשלום.

דרגת קושי: 3 ק"מ.

איך מגיעים: לבאים מכביש החוף. במחלף עתלית פונים מזרחה לכיוון הכרמל, פונים שמאלה ואחרי כחצי קילומטר פונים ימינה בצומת אורן לאחר נסיעה של כחצי קילומטר פונים ימינה לחניה. תחילת המסלול ליד מבנה השירותים, יש גם שולחנות פיקניק המאפשרות להתחיל או לסיים את המסלול בארוחה..
זוהי נקודת ההתחלה והסיום של המסלול.

נקודות עניין במסלול: מערת "אצבע" גדולה, תצפית מרהיבה על האזור, צמחיית כרמל מגוונת ועשירה.

סיפור דרך: הולכים בשביל ישראל המסומן בצבע כחול כתום לבן לכיוון מערב. עולים במדרגות אל מבנה ישן, חלק מתכנית "מצדה בכרמל"- ההכנות לפלישה הנאצית לא"י ב – 1942. ממנו עלייה מעט תלולה אך קצרה אל פתח מערת אצבע, אליה כדאי להיכנס עם פנסים. עכשיו ניתן לחזור אל המכונית באותה הדרך או להמשיך עם שביל ישראל בדרך העולה בין הסלעים וצופה אל הים התיכון ועל דרום הכרמל. למטה ליד הצומת תראו את כלא 6 הידוע מהמערכון של הגשש. הולכים כקילומטר עם שביל ישראל בקטע שהיה מכוסה חורש שרובו נשרף באסון הכרמל. בראש ההר בצומת השבילים שמאלה עם השביל השחור (שביל ישראל ממשיך דרומה לעין הוד) היורד מעט תלול בשביל נהדר בחורש מוצל המגיע אל תחתית הרכס ויורד שמאלה חזרה לחניון.

חניוני לילה באזור: חניון פיתחת נחל אורן, חניון האגם, מחצבות קדומים.

  • אזור טיול:_הכרמל
  • מפה מספר: 4
  • סימון שבילים: שחור 4184 ושביל ישראל
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Email
WhatsApp