חיפוש

נחל ברק והר כיפה

נחל ברק והר כיפה

מעגלי // מתאים למשפחות

הסבר כללי: המסלול בנחל ברק הינו מעגלי ומתואם למשפחות. המסלול כולל ירידה קצרה ותלולה ולאחר מכן מצפה לכם עלייה אתגרית ומהנה הכוללת שימוש בסולמות וחבלים. המלצה שלא להיכנס למסלול עם ילדים מתחת לגיל 5.

דרגת קושי: בינוני, 4 ק"מ.

איך מגיעים: נוסעים על כביש 90 לכיוון דרום. מצפה לכם נסיעה ארוכה בכביש 90 וכ-8 ק״מ לאחר שעברתם את "צוקים", ישנה פניה ימינה (מערבה) לנחל ברק. עקבו אחר סימון שבילים כחול עד לתחילת המסלול כ- 12 ק״מ לערך. אתם יכולים לעצור בחניה הראשונה ויכולים גם במידה ואין עומס רכבים, להמשיך כ-3 ק״מ נוספים ולחנות קרוב יותר לתחילת המסלול.

נקודות עניין במסלול:  מעוק, מפלים, אבנים עם צורות מוטבעות ומרשימות.

סיפור דרך: המלצתנו הינה לעלות בסלומות ולא לרדת אותם אך שתי האופציות אפשריות. במידה והמסלול עמוס במטיילים יש לבחון את האופציה לרדת את המעוק ולא לעלות אותו, כדי לא להיתקע ״בפקק״ המטיילים העליה בסולמות.

מהחנייה מתחילים ללכת בסימון שבילים כחול, בנחל ברק, לכיוון מערב.(במידה וחניתם בחניה הראשונה, ולא המשכתם לשנייה) לאחר כ- 30 דקות הליכה, לערך, תגיעו לפיצול שבילים – יש להמשיך על המסלול הכחול העולה (ימינה בפיצול). בשלב זה תלכו בין קירותיו הזקופים של המעוק ולאט תעלו את המעוק בעזרת סולמות, יתדות וחבלים לשימוש המטיילים. קחו את הזמן, עשו זאת בזהירות ותצלמו את הילדים בשלב חוויתי ומאתגר זה.

כשתגיעו למעלה, תמשיכו מעט על המסלול הכחול ותגיעו לפיצול עם סימון שבילים ירוק- יש לפנות שמאלה לירוק ואיתו תגיעו עד לחניון. בדרך תהנו מצמחייה יפה, באזור יבש זה, וכן תרדו בשביל תלול אך קצר. יש להמשיך עם השביל הירוק עד לפיצול עם השביל הכחול שבו התחלתם את המסלול ויוביל אתכם עד לרכב.

חניוני לילה באזור: חניון נחל ברק, באר עדה, חולות נחל כסוי דרומי.

  • אזור טיול: הערבה התיכונה ומזרח הר הנגב
  • מפה מספר: 17
  • סימון שבילים: כחול 17466
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Email
WhatsApp