חיפוש

שביל יונתן | סובב מכמנים

שביל יונתן | סובב מכמנים

מעגלי // מתאים למשפחות // מתאים לכלבים

הסבר כללי: שביל "יונתן" הוא שביל הליכה מעגלי סובב הישוב מכמנים. היקפו (מסלול מלא) כ-4.5 ק"מ, הוא גובל בטבע, נעים ונוח להליכה. את השביל הקימו חברי הישוב בעזרת יחידת `מגלן` וחבריו של יונתן הדסי שנפל במלחמת לבנון השניה. לאורכו שזורות עמדות עם שירים וקטעי הנצחה מרגשים. מסלול מלא אורך כשעתיים וחצי ומסלול קצר שעה עד שעה וחצי.

דרגת קושי: קל, 5 ק"מ.

איך מגיעים: נוסעים לכיוון כרמיאל. בקצה המזרחי של כרמיאל, פונים דרומה לתוך היישוב, עם השילוט לאיזור התעשייה של כרמיאל ומכמנים, לכביש 8556. ממשיכים ישר עד לשער הישוב מכמנים, ופונים שמאלה, לפני  השער וחונים בחנית עפר. זוהי נקודת ההתחלה והסיום של המסלול.

המלצה שאינה במסלול: לעצור לתצפית בישוב כמון.

נקודות עניין במסלול:  תצפיות יפות, גן יפני מרשים וייחודי, פינות ישיבה נעימות ושקטות, בריכת צפרדעים.

סיפור דרך: המסלול מתחיל מהחניה ומסומן בתחילתו בסימון כחול ולאחר מכן ולאורך כל המסלול מסומן בצבע ירוק. עם הסימון הכחול תתחילו לרדת את ההר, ובפיצול עם השביל הירוק- יש לפנות ימינה ולהמשיך עם הסימון הירוק. בדרך תעברו בפינות ישיבה נעימות לפיקניק קל ועצירת התרעננות ותוכלו להתרשם מנקודות התצפית. כשתגיעו לשער כניסה לכן היפני של שלמה וטאיקו- מומלץ להיכנס ולהתרשם, ולמי מביניכם שיטייל עם ילדים קטנים- ההמלצה היא לחזור עם שביל העפר לחניון, ולא להמשיך עם השביל הירוק. המשך השביל הינו סבוך יותר ועם גדרות תיל במספר נקודות ועשוי להיות קשה יותר לילדים קטנים. הנוף בהמשך הינו מרשים כך שמי מכם שיכול – מומלץ להמשיך ולהשלים את המסלול!

חניוני לילה באזור: חרבת שמע, מצפה מונפורט, עין געתון.

  • אזור טיול: גליל תחתון וכנרת
  • מפה מספר: 3
  • סימון שבילים:  ירוק
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Email
WhatsApp