חיפוש

מערת קשת

מערת קשת

מעגלי // מתאים למשפחות // מתאים לכלבים

הסבר כללי:  המסלול למערת קשת הינו קל ומיועד למשפחות, המוביל למערה וחזרה באותה הדרך. במסלול תוכלו להתרשם מהנוף המרהיב שמעל למערה.

דרגת קושי: קל, 1 ק"מ.

איך מגיעים: נוסעים על כביש 2 – כביש החוף, לכיוון צפון. במחלף זכרון יעקב יורדים לכביש 70 עד לצומת יגור. בצומת פונים ימינה לכיוון צפון ונשארים על כביש 70. בצומת אחיהוד, עולים על כביש 85 לכיוון מערב, לנסיעה קצרה של כ- 1 ק"מ וחוזרים לכביש 70 המוביל צפונה. ליד הישוב שלומי, הכביש מתחבר עם כביש 8993, ממשיכים ישר, בכביש המתפתל עד שמגיעים לחניה. יש לעקוב אחרי השילוט לקיבוץ אדמית.  

נקודות עניין במסלול: מבט אל תחתית המערה, תצפית מרהיבה לגליל המערבי ועד לחוף הים.

סיפור דרך: המסלול מתחיל בחניה והינו מסומן בצבע ירוק. מהחלק המערבי של החניה, נפנה לכיוון המצוק שמדרום, נעבור שער בגדר בקר ומולנו תתגלה כבר קצה המערה במרחק כמה דקות הליכה. כשאומרים "מערה", מדמיינים מקום סגור וחשוך אליו נכנסים, אך מערה זו היא בעצם קשת ענקית תלויה, ותחתיה תהום. הקשת היא למעשה שארית של מערה עתיקה שתקרתה התמוטטה ומה שנותר הוא קשת מרשימה שמיקומה בתצפית נוף יפיפיה, השילוב בין התופעה הגאולוגית המרשימה, והנוף הגלילי הפרוש לפנינו, יוצר תצפית עוצרת נשימה. בתחתית המערה ניתן להבחין בשפני סלע מתרוצצים, וניתן אף לערוך במקום חוויית סנפלינג לתחתית הקשת.  כ-100  מטר מזרחית למערת קשת נמצא מצפה אמיר על שמו של סא"ל אמיר מיטל, מג"ד גדוד ברק של חטיבת גולני, שנהרג בפעולת צה"ל בנועיימה שבלבנון בשנת 1988.  נקודת תצפית שבה תמצאו אבן סימון והכוונה לכל כיווני הרוח.

חניוני לילה באזור: חרבת אדמית, פארק גורן- מצפה מונפורט, עין גתעון.

  • אזור טיול: אזור הגליל המערבי
  • מפה מספר: 2
  • סימון שבילים: ירוק 2180
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Email
WhatsApp